Z czego powinien być wykonany dobry dywan? Przyjrzyjmy się poszczególnym materiałom

Dywan ma pełnić różne funkcje. Jakkolwiek jego estetyka zawsze będzie bardzo istotna ze względu na jego wielkość, to nie miałaby ona większego znaczenia, gdyby w parze z nią nie szła odpowiednio wysoka trwałość i inne zalety. Abyśmy mogli się nimi cieszyć, niezbędne jest stosowanie odpowiednich materiałów, a także właściwy proces technologiczny. W obu tych obszarach nasze wyroby nie mają żadnych słabych stron.

Dywany wełniane to największy wydatek, jednak są warte swojej ceny

Produkując rozmaite wyroby i materiały, w wielu branżach niejednokrotnie usilnie staramy się naśladować naturę. Dostrzeżenie obecnych w niej rozwiązań i sposobu ich działania często przynosi znakomite rezultaty. Niestety, nierzadko jednak pozostaje ona niedościgniona. Dywany wełniane stanowią znakomity tego przykład. Dywilan przy doborze tego surowca stosuje wyśrubowane wymagania jakościowe i sięga po czystą, pozbawioną martwych włókien wełnę nowozelandzką. Ona właśnie pozwala nam tworzyć wyroby nie tylko przyjemne w dotyku, ale i bardzo trwałe. Wełna zachowuje znakomitą sprężystość przez cały okres użytkowania, nawet tam, gdzie musi stawić czoła odbywającemu się na niej intensywnemu ruchowi. Na tym jednak jej zalety się nie kończą. Sprawdza się znakomicie jako termoizolator, pozwala także regulację poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu, w którym wykonany z niej dywan jest położony.

Z rezerwą jednak podchodzą to nich osoby zmagające się z alergiami. Niepotrzebnie! O ile nie jesteśmy uczuleni na samą wełnę – która może wówczas dać nam się we znaki zwłaszcza, gdy jest nowa i jeszcze pyli – zasadniczo nic z jej strony nam nie grozi. Nie tworzy ona bowiem środowiska sprzyjającego roztoczom. Dzięki stosowanej przez nas technologii problemem nie będą też grzyby i bakterie.

Dla najbardziej wymagających odbiorców wybór jest więc prosty. Wielu jednak, nawet biorąc pod uwagę dużą trwałość, nie jest skorych do poniesienia związanego z tym wydatku. Ambicją firmy Dywilan jest jednak to, by wysokiej jakości dywany polskiej produkcji mogły trafić do każdego domu, toteż w naszej ofercie znajduje się doskonała alternatywa.

Wyroby syntetyczne to także dobry wybór, jeśli cechuje je wysoka jakość

Wybór dywanów syntetycznych, atrakcyjnych zwłaszcza ze względu na niski koszt, jest na naszym rynku ogromny, jednak nie wszystkie w równym stopniu zasługują na naszą uwagę. Jeśli będziemy kierowali się przede wszystkim ceną, zwrócą ją przede wszystkim dywany poliestrowe. Te jednak często są po prostu nietrwałe, jakkolwiek do zalet można im zaliczyć to, że wiele plam łatwo z nich usunąć. Najczęściej spotykamy jednak wyroby polipropylenowe. Te także nie należą do najtrwalszych, ponadto nie stanowią skutecznej bariery termicznej. Z czego natomiast wytwarza swoje dywany syntetyczne Dywilan?

W naszej produkcji wykorzystywana jest przędza akrylowa. Tak bardzo przypomina ona swoim wyglądem i innymi cechami wełnę (również w dotyku!), że określa ją mianem „wełny przemysłowej”. Znakomicie zatrzymuje ciepło, zachowuje wysoką sprężystość, nie zagraża jej chemia ani światło słoneczne, czy też bakterie i pleśń. To zatem doskonały wybór na wiele lat satysfakcjonującego użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem i wyboru dywanu, którzy najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *