Z najnowszego katalogu dywanów PREMIERY 2019: Dywilan PURE

Dywilan PURE
Dywilan PURE – naturalna surowość

Dywilan PURE Dywilan PURE to nowe oblicze „maszynówki”, w której spód dywanu do złudzenia przypomina ręcznie tkany wyrób. W kolekcji została zastosowana specjalna technologia pozwalająca na użycie mniejszej ilości kleju przy procesie wykańczania. Dywan lepiej się układa i idealnie przylega do powierzchni podłogi. Jednocześnie w PURE frędzle są naturalnym przedłużeniem nitek osnowy, nie są więc doszywane do dywanu. Cecha ta jeszcze bardziej upodabnia do obramowania dywanu ręcznie tkanego.

Pure to kolekcja rustykalna. Surowość powierzchni dywanu doskonale eksponuje właściwości surowca, z którego został wytkany: wełny. Dywany Dywilan PURE są wyprodukowane z wełny niebarwionej z dodatkiem delikatnego jedwabiu syntetycznego. Tkamy z wyjątkowo grubej przędzy, miłej w dotyku, bo poddanej wcześniej procesowi prania. Taka wełna oprócz subtelności dotyku zyskuje to, że nie pyli. Dywany idealnie prezentują się na surowych drewnianych podłogach, na rustykalnych deskach.

Trendy wnętrzarskie 2019 a w nich dywan Dywilan PURE

Dywan Dywilan PUREPo duńskim hygge i szwedzkim lagom, kolejna inspiracja dla wnętrzarzy przybyła do nas z Japonii pod enigmatyczną nazwą wabi-sabi. Warto zapoznać się z dalekowschodnim stylem, mimo że wywodzi się z daleka, to może okazać się bliski.

Nowy trend skupia się na odnajdowaniu piękna w niedoskonałościach, akceptacji naturalnego cyklu dojrzewania i starzenia się. W designie przejawia się w produktach i elementach wyposażenia wnętrz oraz materiałach dalekich od perfekcji, szorstkich i pięknych w swej surowości. To umiłowanie rzeczy prostych, skromnych – bez udawania i upiększania.

Dywan Dywilan PURE, w tonacjach naturalnej wełny, idealnie zaprezentuje się w modnych wnętrzach. Zarówno w salonie, w którym króluje drewno, parkiet nadszarpnięty zębem czasu, jak i w sypialni, na surowych deskach, miękko wyścieli się pod stopami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *