Gdzie warto położyć dywan nowoczesny? Niemal wszędzie! Tylko wybierz go dobrze!

Dywan, ze względu na to, że stanowi zwykle dość dużą powierzchnię, pełni ogromną rolę w aranżacji wnętrza. Jego wybór powinien być więc poprzedzony odpowiednio głębokim namysłem. Za jego pomocą możemy wszak uzyskać rozmaite efekty. Ważne, by nie były one dziełem przypadku, lecz świadomego kreowania przestrzeni, która mam na w końcu służyć na co dzień. Szerokość przygotowanej przez nas oferty sprawia, że możliwości w tym zakresie są ogromne. Zwłaszcza wówczas, gdy decydujemy się na dywan nowoczesny.

Nie spiesz się z wyborem dywanu! Niech to będzie zwieńczenie aranżacji

Oferta dywanów Dywilan to dzieło najlepszych projektantów świadomych wielkiej tradycji, której są spadkobiercami. Niejeden z naszych wyrobów jest więc w stanie zachwycić już przy pierwszym rzucie oka – zalecamy jednak zachowanie pewnego dystansu i chłodnego spojrzenia. Wybór dywanu, jeśli ma być udany, musi być bowiem podporządkowany spójności z całą resztą aranżacji. Jeśli ona dopiero powstaje, nie spieszmy się i ustalmy pewne ogólne estetyczne ramy. Szerokość naszego asortymentu powoduje, że w każdym przypadku doskonałych propozycji nie zabraknie.

Dywan może pełnić rozmaite funkcje i warto je naprzód przemyśleć. Poza tym, że stanowi znakomitą barierę termiczną i i podnosi komfort korzystania z pomieszczenia, pozwala na uzyskanie szeregu efektów estetycznych.

Dzięki niemu możemy wpłynąć na proporcje danego wnętrza. Mamy szansę oddzielić poszczególne strefy, jednocześnie same w sobie je scalając, lub przeciwnie, sprawić, że cały pokój stanie się jednolitą przestrzenią. To jednak jeszcze nie wszystko. Kolorystyka i rodzaj wzornictwa ma ogromne znaczenie. Kłopotliwe jest w opinii wielu np. stosowanie klasycznych dywanów w niewielkich pomieszczeniach. Jakkolwiek ich postać może być bardzo różna, o czym łatwo przekonać się przeglądając naszą ofertę, to z reguły są to jednak wyroby o dość wyrafinowanym wzornictwie. Podobnie jak przy zbyt bogato zdobionych i ciemnych meblach, nie zawsze udaje się uniknąć optycznego przytłoczenia takiego wnętrza. Z pomocą przychodzą jednak wzory nowoczesne.

Obawiasz się zbyt złożonych wzorów? Dywany nowoczesne są dla Ciebie

Mogłoby się wydawać, że nowoczesne wzornictwo i estetyka, odmiennie niż klasyczna, nie podlega żadnym zasadom czy regułom. Nic bardziej mylnego – wbrew pozorom, prawdziwa sztuka bez zasad nie istnieje. Niekiedy trzeba sobie jednak wytyczyć je samemu i porażki w tym zakresie dają się zauważyć bez trudu. Ponieważ Dywilan korzysta z pracy znakomitych projektantów, wszystkie proponowane przez nas dywany nowoczesne to znakomite kompozycje otwierające przed naszymi Klientami ogromne możliwości aranżacji wnętrz. Tym szersze, im prostszy, podporządkowany bardziej zachowawczym koncepcjom model wybierzemy – położenie takiego możemy zaryzykować nawet w pokoju pełnym mebli o klasycznym charakterze. Wszystko jednak zależy od konkretnego połączenia. Za każdym razem wymaga ono osobnego namysłu. Porównuj, łącz, dziel, eksperymentuj, a potem ciesz się najwyższą jakością naszego dywanu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *