Kilka powodów, dla których warto mieć w domu wełniany dywan. Poznaj je!

Wełniany, a może syntetyczny? Szyty ręcznie czy maszynowo? Prostokątny lub okrągły – rozmyślania dotyczące wyboru dywanu do domu, zdają się nie mieć końca. Współcześnie producenci oferują coraz to nowsze, bardziej odkrywcze i zaskakujące formy, wobec których trudno jest przejść obojętnie. Aby przybliżyć Państwu nieco tematykę, a co za tym idzie znacznie ułatwić zadanie, stworzyliśmy mini poradnik poświęcony dywanom wełnianym. Zapraszamy do lektury!

Wełna trafnym wyborem do salonu. Czy aby na pewno?

Wiele osób ceni sobie charakterystyczny, wytworny wygląd dywanów wykonanych z wełny naturalnej. Jednocześnie niektórzy z nich wahają się z podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, gdyż odstrasza ich wysoka cena takiego wyrobu. Alternatywą okazuje się położenie w salonie syntetyku. Jednak czy takie rozwiązanie jest wyjściem na długie lata? Otóż nie! Jak pokazuje nasze doświadczenie, jakość dywanów wełnianych jest nieporównywalnie wyższa od tej, oferowanej przez produkty syntetyczne. Widać to chociażby na przykładzie wyglądu – naturalna wełna nie traci swojej formy – przez wiele lat zachowuje perfekcyjny kształt, nie ugniata się ani nie płowieje. Co więcej, jest znakomitym wyborem dla osób, zmagających się z uciążliwą alergią. Włókna wełniane nie wywołują reakcji alergicznych, nie sprzyjają też rozwojowi bakterii. Jeśli zostały wyprodukowane w profesjonalnej fabryce, posiadają stosowne certyfikaty, potwierdzające ich higieniczność. Tak jest w przypadku wyrobów Dywilan. Dywany wełniane naszej produkcji to atestowane, certyfikowane produkty. Posiadają one zdolność pochłaniania oraz oddawania wilgoci, co pozwala im regulować wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu. To wciąż zaledwie kropla w morzu argumentów przemawiających za tym, że warto postawić na najwyższą jakość.

Naturalne włókno wełniane do Twojego domu

Gęste owcze runo stanowi doskonały materiał na dywan. Kto z nas nie marzy o miękkim i przyjemnym w dotyku dywanie, na którym mógłby odpoczywać po ciężkim dniu pracy? Pełen barw i wyszukanych wzorów projekt będzie wizytówką domu, przyciągającą uwagę wszystkich gości. Taki dywan perfekcyjnie wkomponuje się we wnętrze salonu, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego. Oprócz efektownego wyglądu, cechującego wełniane wyroby, wyróżnia je też funkcja izolacyjna – wełna dobrze izoluje, czyli wycisza pomieszczenie, nadając mu przytulności.

Jeżeli udało nam się zainteresować Państwa wysokojakościowymi dywanami, zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą Dywilan. Pełne kolekcje są dostępne na naszej stronie, gdzie na wszystkich odwiedzających czekają piękne dywany oraz inspiracje, związane z urządzaniem wnętrz z wykorzystaniem wełnianych wyrobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *