Wybieramy dywan do przedpokoju – praktyczny czy mody?

Dywan do przedpokoju

Najgorętszy trend sezonu czy praktyczność? Z takimi rozterkami zmagają się na co dzień osoby dekorujące wnętrza. Jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie, w kwestii dywanów najważniejsza okazuje się funkcjonalność. Pamiętajmy dywan – zwłaszcza ten z przedpokoju – powinien być przede wszystkim praktyczny. Dostępne na rynku modele są nie tylko piękne, ale i stosunkowo łatwe w utrzymaniu.

Na co postawić, czego unikać?

Wybierając dywan do przedpokoju, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się modele wełniane, głównie dlatego, że charakteryzują się wyjątkową trwałością. Wszystkie one są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Pamiętajmy, że przedpokój to pomieszczenie, w którym zawsze wiele się dzieje. Wystarczy kilka jesiennych spacerów z dziećmi, aby dywan utkany z delikatnego materiału ucierpiał. Kolejna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań, to wielkość dywanu. Do przedpokoju idealnie nadają się wąskie i niewielkie chodniczki. Są one łatwe w czyszczeniu oraz idealnie wkomponowują się w kształt pomieszczenia. A jakich dywanów unikać? – odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż mogłoby się nam początkowo wydawać. Najlepiej unikać modeli, które charakteryzują się wysokim włosiem i jasną kolorystyką.

Klasyka zawsze modna!

Jeżeli zależy nam na tym, żeby dywan znajdujący się w naszym przedpokoju nigdy nie tracił na aktualności, to warto postawić na klasykę. Idealne w tym przypadku okażą się klasyczne połączenia kolorystyczne, ponieważ wkomponowują się zarówno we wnętrza nowoczesne, jak i stylizowane. Jeżeli poszukujemy dywanu przedpokojowego, to powinniśmy pamiętać, że w jego przypadku biel może stanowić wyłącznie dodatek. Odstępstwo od reguły stanowią dywany barwione, wykonane ze sznurka lub juty. Tego typu produkty charakteryzują się płaską i szorstką powierzchnią, którą łatwo zachować w należytej czystości.

Zadbaj, aby dywan pasował swoim wzorem do reszty pomieszczeń

Warto wiedzieć, że dywan to jeden z najważniejszych nośników kolorów i wzorów w mieszkaniu. Ponadto stanowi również fundament wizualny całego pomieszczenia, odgrywając ogromną rolę zarówno w jego funkcjonalności, jak i wygodzie. Mając to na uwadze, warto zadbać, aby był dopasowany do estetyki całego mieszkania. Jeżeli wybieramy dywanik lub chodnik do przedpokoju, to dobrze, żeby jego wzór pasował do dywanów, które znajdują się w pozostałej części domu. Jest, to szczególnie istotne w modnych ostatnio otwartych przestrzeniach, ponieważ w dobrym smaku jest, żeby dywany tworzyły spójną – i  przede wszystkim – harmonijną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *